HealthyCo Tekutý kokosový olej - neutrálny 250ml

Kód: 3287
Neohodnotené
Značka: HealthyCo
€7,75
Momentálne nedostupné

MCT Kokosový olej bez zápachu a vône perfektné pre smaženie a pečenie. Môže sa tiež používať v starostlivosti o pleť a vlasy, alebo ako základný olej pri masáži.

Detailné informácie

Podrobný popis

MCT Kokosový olej bez zápachu a vône perfektné pre smaženie a pečenie. Môže sa tiež používať v starostlivosti o pleť a vlasy, alebo ako základný olej pri masáži.

Zloženie: Rafinovaný kokosový olej
Výživové hodnoty na 100g: Energia (Kj / Kcal) 3760/900, Tuky 100g, z toho nasýtené mastné kyseliny 99g, sacharidy 0g, z toho cukry 0g, bielkoviny 0g, soľ 0g.

MCT olej vyrobený zo 100% kokosového oleja s neutrálnou chuťou. Na rozdiel od klasického kokosového oleja MCT olej má neutrálnu chuť bez kokosové príchute, vďaka tomu má flexibilné využitie v kuchyni.

MCT olej patrí medzi "moderné" doplnky stravy, ktoré sa objavili na slovenskom trhu pred pomerne krátkou dobou a mnoho ľudí spojenie MCT olej nepozná, a to nehovoriac o jeho účinkoch.

MCT olej čiže olej so stredne dlhým reťazcom triglyceridov (Medium-Chain-Triglycerides = MCT), je diétna tuk, ktorý sa vyrába výhradne z dúh kokosových orechov.

MCT kokosový olej má odlišnú štruktúru než klasické tuky s dlhými reťazcami. Vďaka tomu je MCT olej viac rozpustný vo vode a ľahšie sa v organizme vstrebáva. Rýchla vstrebateľnosť MCT oleja napomáha získať organizmu okamžitú energiu, bez požitia rýchlych sacharidov. Pre túto výbornú vlastnosť sa MCT olej dostal do podvedomia nielen športovcom, ale všetkým aktívnym ľuďom, ktorí hľadajú rýchly zdroj energie. MCT olej je teda výborným pomocníkom pri redukčných diétach.

Kedy a v čom je MCT olej skvelým pomocníkom:

- Pri redukčných diétach

- Prevencia kardiovaskulárnych ochorení (znižovanie cholesterolu)

- Ochrana svalov pri náročnom tréningu

- Odďaľuje svalovú únavu a tým podporuje výkon

- Zrýchľuje metabolizmus a pomáha s chudnutím

- Podporuje trávenie