HealthyCo Proteinella - čokoláda / lieskový oriešok

Kód: 42/200
Neohodnotené
Značka: HealthyCo
od €5,49

Zvoľte variant

Orieškovo-čokoládová nátierka od švédskeho výrobcu je určená tým, ktorí chcú zahnať chuť na sladké a zároveň dodať telu prospešné živiny, a nie prázdne kalórie.

Detailné informácie

množství: 200g
Skladom (>5 ks) | 42/200
€5,49
množstvo: 750g
Skladom (>5 ks) | 181/750
€12,99
množstvo: 360g
Skladom (>5 ks) | 4123
€9,39

Podrobný popis

Nová orieškovo-čokoládová nátierka od švédskeho výrobcu je určená tým, ktorí chcú zahnať chuť na sladké "sladkú pochúťkou" a zároveň dodať telu prospešné živiny, a nie prázdne kalórie.
Proteinella obohatená o bielkoviny (srvátkový proteínový izolát) je bez pridaného cukru. Obsah cukru (len 6,6 g na 100 g) pochádza zo surovín použitých pri výrobe.
Maltitol, ktorý Proteinella obsahuje, je vlastne alkoholický cukor s kalorickou hodnotou o asi 70% nižšia než má bežný cukor. Významným plusom maltitolu je, že má asi o polovicu nižší glykemický index ako sacharóza (bežný cukor), to znamená, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi ako bežný cukor. Proteinella je teda vhodná práve pre tých, ktorí chcú prijímať sladkosti, ale aj pre diabetikov. Navyše nespôsobuje kazenie zubov a časť tohto alkoholického cukru sa nevstrebáva do krvi. Ďalej obsahuje tiež vlákninu, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov a tým ešte viac spomaľuje zvyšovanie cukru v krvi.A čo tuky? Tie sú zastúpené v pomernom množstve, a to predovšetkým z lieskových orieškov a kakaa, ktoré obsahujú okrem zdraviu prospešných tukov taktiež prirodzený obsah antioxidantov a vitamínov. Navyše neobsahuje palmový olej.

HealthyCo Proteinella:
Nová orieškovo-čokoládová nátierka s vynikajúcou prirodzenou chuťou obohatená o bielkoviny (srvátkový proteínový izolát), bez pridaného cukru.
Obsahuje Maltitol (alkoholický cukor) s kalorickou hodnotou o asi 70% nižšia ako bežný cukor a asi o polovicu nižším glykemickým indexom ako sacharóza.
Obsah zdravých tukov, antioxidantov a vitamínov je zastúpený surovinami použitými na výrobu, napríklad lieskové oriešky, kakao a kokosový olej.

Ochutnali sme Proteinellu.
Porovnali sme aj chuťové vlastnosti tohto výrobku, a dokonca môžeme povedať, že môže chuťou a zložením smelo konkurovať nielen podobným výrobkom na trhu, ale dokonca aj najznámejšie orieškovo-čokoládové nátierke. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou, ktorú sme po chvíli ochutnávanie postrehli, bol pocit nasýtenosti už po malom množstve. To je veľké plus, pretože aj keď sa jedná o zdravý produkt, nezkonzumovali sme ho príliš veľké množstvo a mohli sme sa smelo držať pravidla "všetkého veľa škodí". Ak hľadáte skvelú náhradu za sladkosti, tento produkt splní Vaše očakávania ako po nutričnej stránke, tak aj po chuťové.

Zloženie:
sladidlo: maltitol, rastlinné oleje a tuky (repkový, kakao, slnečnicový), srvátkový proteínový koncentrát (mlieko) (16 %), lieskové oriešky (10 %), sladká sušená srvátka (mlieko), nízkotučný kakaový prášok (6 %), emulgátor: lecitín, prírodná aróma.
Výživové hodnoty na 100 g: Energia (Kj / Kcal) 2062/497, Tuky 35,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 6,2 g, sacharidy 41,2 g, z toho cukry 8,4 g,
z toho polyoly 31, 8g; vláknina 3,0g, bielkoviny 15,4 g, soľ 0,2 g.

Alergény: vyznačené tučným písmom. Bez pridaného cukru, obsahuje prirodzene sa vyskytujúce cukry. Nadmerná konzumácia môže vyvolať preháňavé účinky. Môže obsahovať sóju a iné škrupinové plody. Skladujte pri izbovej teplote.
 
Balenie: 200g / 400g / 750g