HealthyCo Proteinella - čokoláda / lieskový oriešok

Kód: 42/200
Neohodnotené
Značka: HealthyCo
od €5,49

Zvoľte variant

Orieškovo-čokoládová nátierka od švédskeho výrobcu je určená tým, ktorí chcú zahnať chuť na sladké a zároveň dodať telu prospešné živiny, a nie prázdne kalórie.

Detailné informácie

množství: 200g
Skladom (>5 ks) | 42/200
€5,49
množství: 400g
Skladom (>5 ks) | 42/400
€9,30
množstvo: 750g
Skladom (>5 ks) | 181/750
€12,99

Podrobný popis

Nová orieškovo-čokoládová nátierka od švédskeho výrobcu je určená tým, ktorí chcú zahnať chuť na sladké "sladkú pochúťkou" a zároveň dodať telu prospešné živiny, a nie prázdne kalórie.
Proteinella obohatená o bielkoviny (srvátkový proteínový izolát) je bez pridaného cukru. Obsah cukru (len 6,6 g na 100 g) pochádza zo surovín použitých pri výrobe.
Maltitol, ktorý Proteinella obsahuje, je vlastne alkoholický cukor s kalorickou hodnotou o asi 70% nižšia než má bežný cukor. Významným plusom maltitolu je, že má asi o polovicu nižší glykemický index ako sacharóza (bežný cukor), to znamená, že nezvyšuje hladinu cukru v krvi ako bežný cukor. Proteinella je teda vhodná práve pre tých, ktorí chcú prijímať sladkosti, ale aj pre diabetikov. Navyše nespôsobuje kazenie zubov a časť tohto alkoholického cukru sa nevstrebáva do krvi. Ďalej obsahuje tiež vlákninu, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov a tým ešte viac spomaľuje zvyšovanie cukru v krvi.A čo tuky? Tie sú zastúpené v pomernom množstve, a to predovšetkým z lieskových orieškov a kakaa, ktoré obsahujú okrem zdraviu prospešných tukov taktiež prirodzený obsah antioxidantov a vitamínov. Navyše neobsahuje palmový olej.

HealthyCo Proteinella:
Nová orieškovo-čokoládová nátierka s vynikajúcou prirodzenou chuťou obohatená o bielkoviny (srvátkový proteínový izolát), bez pridaného cukru.
Obsahuje Maltitol (alkoholický cukor) s kalorickou hodnotou o asi 70% nižšia ako bežný cukor a asi o polovicu nižším glykemickým indexom ako sacharóza.
Obsah zdravých tukov, antioxidantov a vitamínov je zastúpený surovinami použitými na výrobu, napríklad lieskové oriešky, kakao a kokosový olej.

Ochutnali sme Proteinellu.
Porovnali sme aj chuťové vlastnosti tohto výrobku, a dokonca môžeme povedať, že môže chuťou a zložením smelo konkurovať nielen podobným výrobkom na trhu, ale dokonca aj najznámejšie orieškovo-čokoládové nátierke. Ďalšou zaujímavou vlastnosťou, ktorú sme po chvíli ochutnávanie postrehli, bol pocit nasýtenosti už po malom množstve. To je veľké plus, pretože aj keď sa jedná o zdravý produkt, nezkonzumovali sme ho príliš veľké množstvo a mohli sme sa smelo držať pravidla "všetkého veľa škodí". Ak hľadáte skvelú náhradu za sladkosti, tento produkt splní Vaše očakávania ako po nutričnej stránke, tak aj po chuťové.

Zloženie: sladidlo: maltitol, slnečnicový olej, srvátkový proteínový koncentrát (mlieko) (12%), lieskové oriešky (10%), sladká sušená srvátka (z mlieka), odtučnený kakaový prášok (6,5%), kakaové maslo, kokosový olej , emulgátor: lecitín (slnečnicový), prírodná vanilková aróma.
Výživové hodnoty na 100 g: Energia (Kj / Kcal) 2074/500, Tuky 36,1 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 8,2 g, sacharidy 43,9 g, z toho cukry 6,6 g,
z toho polyoly 35 , 7g; vláknina 2,7 g, bielkoviny 12,6 g, soľ 0,18 g.

Alergény: vyznačené tučne. Môže obsahovať orechy. Nadmerná konzumácia môže mať za následok laxatívne účinky. Obsahuje prirodzene
sa vyskytujúce cukry. Neslúži ako náhrada pestrej stravy. Skladujte pri izbovej teplote.

Balenie: 200g / 400g / 750g