HealthyCo ECO Tekvicový olej za studena lisovaný 250ml

Kód: 342
Neohodnotené
Značka: HealthyCo
€11,65
Momentálne nedostupné

Tekvicový olej za studena lisovaný, organický do dresingov, omáčok, jogurtu a šalátov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tekvicový olej je hustou tmavo zelenú, takmer čiernu, tekutinou. Vonia a chutí po orieškoch.

Obsahuje zaujímavú aminokyselinu - tryptofán. Akonáhle nám v tele poklesne jej obsah, prejaví sa to negatívne na našej nálade. Objavujú sa poruchy spánku, nervozita až depresie, nie sme schopní odolávať stresu. Keďže je tekvicový olej bohatý zdroj tryptofánu, je aj pomocníkom proti zmieneným ťažkostiam - najmä proti zlej nálade a poruchám spánku.

Tekvicový olej je oslavovaný najmä vďaka obsahu minerálnych látok, mikroprvkov a vitamínov. Obsahuje vitamíny E, B1, B2, B, A a D. Z minerálov horčík, draslík a fosfor. Z mikroprvkov potom selén, mangán, zinok a meď. To ale stále nie je všetko. Tekvicový olej je prirodzene bezcholesterolový. Obsahuje zdravé nenasýtené mastné kyseliny. A najmä vysoký obsah už spomínaného vitamínu E z neho robí silný antioxidant s omladzujúcimi vlastnosťami. Musí ísť samozrejme o tekvicový olej za studena lisovaný, kde nedošlo k degradácii účinných látok zo semien.

Výživové hodnoty na 100g: Energia (kJ / kcal) 3760/900, Tuky 100g, z toho nasýtené 16g, z toho mononasýtené 36g, z toho polynenasýtené 48g, Sacharidy 0g, z toho cukor 0g, Bielkoviny 0g, Soľ 0g.