GAAM Ashwagandha 100 kapsúl

Kód: 753
Novinka
Neohodnotené
Značka: GAAM
€13,90
Momentálne nedostupné

Ashwagandha alebo indický ženšen je bylina radiaca sa do kategórie tzv. antioxidantov a má veľmi silné antioxidačné účinky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavným dôvodom na doplnenie stravy o ashwagandhu je jej schopnosť zvýšiť odolnosť voči stresu a tým znížiť produkciu katabolického degradačného hormónu kortizolu.

Ashwagandhu vyhľadávajú ľudia orientovaní na silný antioxidant,

  • podporu energie a vitality,
  • podporu duševného zdravia,
  • odolnosť proti stresu
  • podporu koncentrácie
  • zníženie miery únavy a vyčerpania.

Niekoľko štúdií ukazuje, že extrakt z ashwagandhy zvyšuje dostupnosť dopamínu, látky veľmi dôležité pre pohodu a šťastie.

Jednou z hlavných oblastí použitia je spánok. Vysvetlením je vplyv na GABA, dôležitú signálnu látku, ktorá znižuje nervové vzruchy a uľahčuje tak relaxáciu mozgu. Niekoľko štúdií o extrakte tiež ukazuje dobrý vplyv na pamäť, logické myslenie a schopnosť koncentrácie. Jedným z najjasnejších účinkov je účinok na pohlavné hormóny testosterón, progesterón a estrogén. Naše anabolické, stavebné a energizujúce hormóny, ktoré sú v priamom kontraste s kortizolom. Štúdie na Ashwagandhu ukazujú, že množstvo pohlavných hormónov sa zvyšuje s tým, ako klesá produkcia kortizolu. Okrem toho ashwagandha aktivuje produkciu gonadotropínu, ktorý zvyšuje tvorbu LH, hormónu, ktorý zasa uľahčuje tvorbu testosterónu.

Niekoľko klinických štúdií ukazuje, že sa zvyšuje sila, rast svalov a kondície. Existuje niekoľko faktorov, ktoré k tomu prispievajú, vrátane toho, že sa zvyšuje produkcia ATP, energie používanej v pracovných bunkách. Navyše je stimulovaná vlastná produkcia kreatínu v tele, čo ďalej zvyšuje schopnosť svalu pracovať. Pri poklese hladiny kortizolu sa zvyšuje aj množstvo hemoglobínu a zlepšuje sa schopnosť absorbovať kyslík.

Zloženie: extrakt z ashwagandhy, plnidlo: mikrokryštalická celulóza, kapsula: želatína (hovädzie).

 

Obsah na 2 kapsule

 

Ashwagandha extrakt  

1000 mg

 

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne.

Veľkosť: 100 kapsúl.

Dávok v balení: 100 – 50

Upozornenie: Doplnok stravy nenahrádza pestrú stravu. Odporúčaná denná dávka by nemala byť prekročená.

Skladovanie: skladujte v suchu, chlade, dobre uzavreté a mimo dosahu detí.

Spotrebujte do: viď obal