HealthyCo ECO Ľanový olej za studena lisovaný 250ml

Kód: 345
Neohodnotené
Značka: HealthyCo
€5,79
Momentálne nedostupné

Organický a za studena lisovaný ľanový olej vhodný do dresingov, studených omáčok a smoothies.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kvalitný ľanový olej bohatý na Omega 3 esenciálne mastné kyseliny je telom lepšie absorbuje, ak sa spojí s proteínmi v podobe tvarohu, jogurtu, orechov či syra. Spojenie oleja s proteínmi umožní, aby sa tuk rozpustil vo vode a tak sa dostal aj do tých najmenších kapilár, kde môže rozpúšťať usadeniny a nazhromaždený nevhodný tuk, čím čistí žily a tepny. To okrem iného posilňuje srdce, likviduje tumory a lieči artritídu.

Ak teda budete užívať ľanový olej samostatne priamo zo lyžice, jeho vstrebateľnosť tým výrazne znižujete. Pridajte ľanový olej do jogurtu alebo tvarohu. Obohaťte s ním svoju ovsenú kašu, ale nezabudnite pridať orechy. Ak si ho predsa len dáte priamo zo lyžice, zajezte ho kúskom syra.

Svoju dávku oleja rozmiešajte v jogurte, tvarohu alebo v ovsené kašu s mliekom.
Olej môžete pridávať do šalátu - doplňte ale vlašské orechy alebo syr.
Mliečny dezert aj šalát môžete doplniť vlákninou.

skladovanie:

Po otvorení skladujte ľanový olej v chladničke a spotrebujte do 6 týždňov.
Ľanový olej nie je vhodný na varenie, jeho zahrievaním sa ničí obsiahnuté mastné kyseliny a stáva sa zdraviu škodlivý.
Ľanový olej môžete zamraziť. Po rozmrazení sa môže objaviť ľahký zákal, to nie je známka poškodenie oleja. Ľanový olej je v mraze stabilný.

Výživové hodnoty na 100g: Energia (kJ / kcal) 3760/900); Tuky 100g, z toho nasýtené 11g, z toho mononasýtené 18g, z toho polynenasýtené 71g, Sacharidy 0g, z toho cukor 0g, Bielkoviny 0g, Soľ 0g.

Množstvo: 250ml